پیشنهادهای ویژه

محصولات فروشگاه

 

## علاوه بر تخفیف %۱۰ برای خرید نقدی (پرداخت آنلاین) و ارسال در سریعترین زمان ##

  ◄◄ با خرید نقدی بالغ بر ۴۵ هزار تومان بازی PC، یک بازی رایگان با انتخاب ما ►►

◄◄ با خرید نقدی بالغ بر ۶۰ هزار تومان بازی PC، یک بازی رایگان با انتخاب خودتان ►►

   

 

## علاوه بر تخفیف %۱۰ برای خرید نقدی (پرداخت آنلاین) و ارسال در سریعترین زمان ##

  ◄◄ با خرید نقدی بالغ بر ۵ بازی XBOX، یک بازی رایگان با انتخاب ما ►►

◄◄ با خرید نقدی بالغ بر ۸ بازی XBOX، یک بازی رایگان با انتخاب خودتان ►►

 

 مافیا بازگشته است، اولین نگاه به بازی MAFIA III

2,359 بازدید

| اختصاصی پاکت گیمز |

 

01

 

 

توضیحات نقد و بررسی : مافیا یعنی کشتار، جنایت، مرگ، خیانت. مافیا؛ خانواده ای که اگر به آن خیانت کنی، کشته می شوی و اگر هم در خانواده بمانی، ممکن است که دستگیر شوی. نسخه سوم از فرانچایز محبوب و معروف MAFIA قرار است امسال منتشر شود. اطلاعاتی کامل از بازی مافیا ۳ را برای شما آماده کرده ایم. جهت خواندن نقد و بررسی همراه ما باشید…

 

 

3

 

مافیا بازگشته است

 

بعد از چند سال انتظار، نسخه سوم از بازی MAFIA معرفی شد تا سه گانه سری مافیا را کامل کند. پنج سال از انتشار نسخه دوم این سری می گذرد. نسخه دوم مافیا در سال ۲۰۱۰ منتشر شد و نسبتا موفق بود. این موفقیت را می توان از فروش شش میلیونی و نمرات نسبتا خوب منتقدان فهمید. البته MAFIA 2 با نسخه اول خیلی خیلی فرق دارد. نسخه اول این سری با نام Mafia: The City of Lost Heaven توانست شاهکاری در دنیای گیم در آن موقع ایجاد کند. مافیا ۱ واقعا یک شاهکار به تمام عیار بود. همه چیز بازی کامل بود و نمی شد هیچ نقصی روی بازی گذاشت. حالا باید دید که آیا MAFIA III می تواند مثل نسخه اول موفق باشد یا خیر، بعد از انتشار نسخه دوم، یکی از سوال هایی که  در ذهن گیمرها راجبع مافیا بود، این بود که آیا ۲K داستانی جدید در نسخه سوم می سازد یا نسخه دوم را ادامه می دهد. خیلی ها هم می گفتند چرا ۲K اینقدر نسخه سوم را دیر معرفی کرده است؟ همانطور که مشخص شد، ۲K نمی خواست این سری را خراب کند و فقط یک سرگرمی بسازد که بتواند فقط ما را ساعت ها سرگرم کند. ۲K می خواست یک بازی خوب بسازد. برای همین از اول یک استودیو بنا کرد که وظیفه ساخت بازی های جهان باز را داشته باشد. 

 

مافیا ۱ تا ۳

 

free-mafia-2-hd-desktop-wallpaper

 

mafia_2_shovel_ground_city_21999_1920x1080

 

608711

 

مافیایی متفاوت

 

اما مافیایی که ما با آن سروکار داریم، کاملا متفاوت است. نه بخاطر استودیو آن بلکه بخاطر اینکه در نسخه سوم ما داستانی جدید، شخصیت هایی جدید، جرم و جنایت های جدید خواهیم داشت. مهم ترین تغییر مافیا ۳ این است: شاید تعجب کنید اما ما در مافیا ۳ باید روبه روی مافیای ایتالیایی ها قرار بگیریم. ایتالیایی هایی که ما در نسخه اول و نسخه دوم برای آن ها کار می کردیم، برای آن ها می کشدیم و نسبت به آن ها وفادار بودیم. هدف اصلی ۲K و هنگر ۱۳ این بود که معنای MAFIA بزرگ تر و فراتر از دارودسته ایتالیایی ها نشان دهند. تصمیم ۲K این بود که در نسخه سوم، بحث ایتالیایی های دو نسخه گذتشه نباشد. اگر فکر می کنید که کلا دسته ایتالیایی ها در بازی وجود ندارد و از بازی کنار گذاشته شده اند، کاملا در اشتباهید. در این نسخه دسته ایتالیایی ها جزو گروه های کلیدی هستند. 

 

شهر و زمان بازی عالی است

 

قبل از اینکه هنگر ۱۳ وظیفه ساخت بازی را بر عهده بگیرد، ۲K طراحی های اولیه را انجام داده بود. ۲K تدارک هایی دیده بود و دنبال شهری بود که بتواند جنایت های مافیایی را تحمل کند. بعد از چند وقت، ۲K شهر نیواُرلان را انتخاب کرد. پس از حالا می دانیم که MAFIA III در شهر نیواُرلان اتفاق می افتد. این شهر، مکانی مناسب برای فرد فقیری که با جنایت و کشتار خود را بالا می کشد و برای خود زندگی زیبا و بزرگی می سازد، است. بعد از انتخاب شهر، همه به فکر زمان بازی بودند. اگر زمان بازی بد باشد و به داستان نخورد، یک بازی مسخره ای از آب در می آید. اما هنگر ۱۳ تصمیم داشت یک زمان درست را انتخاب کند که به بازی داستان بازی هم بخورد. بعد از کلی فکر، هنگر ۱۳ آشتفه ترین سال شهر شهر نیواُرلان را انتخاب کند. یعنی سال ۱۹۶۸٫ حتما می پرسید چرا؟ چون در این زمان، کشور همچنان درگیر جنگ با کشور ویتنام بود، اعتراضات حق شهروندی در خیابان‌های شهر وجود داشت، جنبش آزادی‌خواهی زنان از جمله موارد مهمی بود که سر تیتر روزنامه ها بود. همچنین قتل یکی از سناتورهای مطرح آمریکا با نام رابرت اف کندی و قتل مارتین لوتر کینگ جی.آر عواملی بود که باعث شد برای بازی انتخاب شود. چون این تاریخ، زمان مناسبی برای تشکیل و رشد گروه‌ها و ارگان‌های جنایتکارانه بود. 

 

تصاویری از شهر بازی

 

w8x8t2nIL8lu.878x0

 

1920x-1

 

mafia3-french-quarter

 

CaTx0YeVAAALwSw

 

mafia3neworleans-min

 

یک ضد قهرمان به جای شخصیت اصلی

 

زمان بازی این اجازه را به هنگر ۱۳ داد تا بتواند به جای ساخت یک شخصیت از مافیای ایتالیایی، یک ضد قهرمان خلق کند. نام ضد قهرمان ما، لینکلن کلی است. لینکلن یک سرباز کهنه کار در جنگ ویتان است. لینکلن یک دشمن جدی و خونی برای رییس جنایتگاران و دشمن اصلی بازی یعنی سال مارکانو است. پس از این که مارکانو خوانواده ای که لینکلن را به فرزندی قبول کرده بودند را از بین می برد، لینکلن می خواهد با مارکانو ثابت کند که وقتی کسی همه چیزش را از او بگیرند چه حسی دارد. در بازی با همراهانی داریم که خیلی به ما کمک میک نند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

 

تصویری از لینکلن کلی، ضد قهرمان بازی

 

38811-mafia-iii-il-trailer-di-lincoln-clay_jpg_1280x720_crop_upscale_q85

 

معرفی شخصیت های بازی + همراهان شما در بازی

 

شما در طول داستان و بازی، یعنی وقتی در نقش لینکلن هستید، دو شخصیت شما را همراهی می کنند. اولین کسی که همیشه با لینکلن است، جیمز است. پدر جیمز، صاحب یتیم خانه ای بود که لینکلن در آن بزرگ شده بود. تنها کسی که بعد از جنگ کنار جیمز مانده است، همین لینکلن است. جیمز هیچوقت مخالف این نبوده است که مارکانو باید کشته شود. جیمز همیشه مواظب لینکلن است و دوست ندارد که او آسیبی ببیند. دومین همراه همیشگی لینکلن، جان دانوان است. دانوان یک سرباز CIA است که با لینکلن در جنگ ویتان شرکت کرده است. دانوان یک شخصیت عقده ای و بی رحم است که اعتقاد دارد باید همه افراد دشمن را کشت و این که به بهشت می روند یا جهنم را به خدا سپرد. با این که شما دو همراه همیشگی دارید، اما باز هم برای پایین کشیدن رژیم مارکونا کافی نیست. در زیر با ۳ شخصیت دیگری که لینکلن را همراهی می کنند آشنا می شویم.

 

ویتو: شخصیت اصلی بازی MAFIA II که در این نسخه حرف های زیادی از گذشته برای ما دارد.

 

maxresdefault

 

کاساندرا: ریسس گروه Haitian یعنی کاساندرا با مارکانو مشکلاتی دارد و می خواهد از این موقعیت استفاده کند و مارکانو را از بین ببرد.

 

Untitled-1

 

بروک: بروک، رییس دارودسته ایرلندی ها است، او فردی نژاد پرست است، بروک با مارکانو مشکلات زیاد و جدی ای دارد. 

 

Untitled-1

 

سنت مافیا هنوز هم پابرجا

 

طبق سنت مافیا، استودیو هنگر ۱۳ تمرکز زیادی روی بخش داستانی بازی کرده است و ماموریت های خوبی را طراحی کرده است. داستان بازی عالی است. شاید در سال ۲۰۱۶ یکی از بهترین بازی یا داستان عالی همین مافیا ۳ باشد. در قسمت های قبلی نقص هایی وجود داشت ولی در این نسخه هنگر ۱۳ همه را بر طرف کرده است. اگر نسخه های قبلی را بازی کرده باشید، می دانید که نسخه ۱ و ۲ جهان باز کاملی نبودند. همچنین بازی هیجان این را نداشت که بروید و به گشت و گذار بپردازید و از شهر لذت ببرید. اما نسخه سوم این لذت را با برترین کیفیت ارائه داده است. وقتی یک بازی ای داستان عالی ای داشت باشد، سخت است که هم جهان باز باشد و هم ماموریت های فرعی داشته باشد. ماموریت هایی که بر داستان بازی اثری ندارد. اما مافیا ۳ و هنگر ۱۳ توانسته اند راه خود را جدا کنند و اولین بازی ای باشند که شما می توانید با انجام دادن ماموریت های فرعی، بر داستان اصلی بازی تثیر گذار باشید. برای اینکه بیشتر درک کنید، بخشی از گیم پلی را با هم مرور می کنیم. 

 

بخشی از گیم پلی بازی

 

در یک بخش از گیم پلی، باید یک نفر را از خانه خود بیرون بیاورید. دو نفر هستند که یکی از آنها اطلاعات بسیاری راجبع آن فرد دارد و دیگری با گرفتن رشوه هر کاری را انجام می دهد. ولی ما چون نمی خواهیم پولی خرج کنیم، به سراغ کسی می رویم که حاوی اطلاعات است. این فرد را در گوشه ای گیر می آوریم و تا می خورد میزنیم. بعد از گرفتن اطلاعات، می توانیم آن مرد را بکشیم و پول بگیریم. اما راه دیگر این است که قید پول را بزنیم و اطلاعات بیشتری از مرد بگیریم و آن را رها کنیم. با گرفتن اطلاعات بیشتر، مراحل فرعی بیشتذری باز می شود.

 

 

26

 

بعد از این کار به ساختمانی که قرار است آن فرد را بیرون بکشیم می رویم. دشمنان در بازی واقعا عالی طراحی شده اند و هوش مصنوعی عالی ای دارند. هم می توانند از راه نزدیک با چاقو، داس، تیغ، شاتگان و هرچیزی که دارند شما را بزنند و یا از راه دور سنگر بگیرند و با تفنگ های دوربین دار و یا معمولی، شما را بکشند. باید هواستان به همه دشمنان باشد. چون ممکن است یکی از آن ها به باجه تلفن برود و ماموران یا دوستان خود را خبر کند.

 

 

large

 

اگر درست فکر کنید، ساده و آسان ترین راهی که برای ما می ماند، مخفی کاری است. پس در بازی مخفی کاری هم وجود دارد. دشمنان را به صورت مخفیانه می کشیم و وارد ساختمان می شویم.

 

 

mafia-3-close-combat-kill

 

Untitled-1

 

لینکلن سرویس منوهای خود را بار می کند. جای جالب قضیه همین جاست. این سرویس بی سیم، توسط دوستان یا همراهان ما انجام می شود. ما می توانیم با این سرویس کارهایی مثل خبر کردن هم دستان برای شروع جنگ و تیر اندازی، درخواست برای پرت کردن حواس دشمنان و انفجار و تیرهای الکی، استخدام چند شخص درشت هیکل و قوی برای مبارزه، قطع کردن برق ها و ایجاد تاریکی (یکی از جا های جالب بازی همین جاست. به نظر من، با اینکار حس بتمن بودن دست می ده. در حال مبارزه هستید و یک دفعه برق قطع می شود و همه جا تاریک است. در این زمان می توانید بروید و دشمنان را بکشید) ، قرار دادن اسنایپرها در جایی، رشوه دادن به پلیس و خیلی چیزهای دیگر. مثلا می توانید اسنایپرها را در جایی قرار دهید و بروید در آن مکان سوت بزنید و وقتی دشمن خارج شد، اسنایپرها راحت دشمن را می زنند. خلاصه دشمن از مقر خود خارج می شود. باز هم ما خیلی راه انتخاب داریم. می توانیم آن فرد را بکشیم. اما باز هم انتخاب هایی داریم که کاملا برازنده نام MAFIA است. یعنی می توانیم با تهدید دشمن را به گروه خود دعوت کنیم تا برای ما خبرچینی کند و دستورات ما را در گروه مارکانو انجام دهد. تا همین جا کافی است. بقیه را باید خودتان تجربه کنید تا بدانید چقدر گیم پلی جذاب است. فقط این را بدانید که وقتی یکی از محل های دشمنان ر انابود می کنید، باید آن را به یکی از سه همراه خود یعنی ویتو، بروک یا کاساندرا بدهید. هر چه رابطه دوستانه بین شما و این سه شخص بهتر باشد، آنها بیشتر به شما کمک می کنند و قیمت کارهایی هم که برای شما انجام می دهند ارزان تر می شود. MAFIA III دارای چندین پایان متفاوت است و همه اینها به انتخاب شما بستگی دارد. 

 

تصاویری از گیم پلی بازی

 

 

520

 

1

 

2

 

mafia

 

1280x720-lvA (1)

 

2015-08-11-125225-greenshotjpg-67c256_t39y

 

maxresdefault

 

ماشین های جدید، سرعتی و اسپرت

 

همه چیز یک بازی جهان باز باید تکمیل باشد. یکی از نقص های MAFIA II همین کنترل ماشین و سرعت کم آنها بود. اما هنگر ۱۳ خیلی روی این قصیه تاکید دارد و اول از همه ماشین های اسپرت دهه ۶۰ را به بازی اضافه کرده است. سیستم کنترل ماشین خیلی خوب شده است. شما می توانید یک ماشین در گاراژ خود داشته باشید و آن را آپدیت کنید. البته برای آپدیت ماشین، باید یه یکی از همراهان یعنی بروک مراجعه کنید. باید برای او کار انجام دهید و امتیاز جمع کنید و ماشین را ارتقا دهید. برای ارتقا سلامتی، تفنگ، نیرو و… باید چالش های شهری را انجام دهید و امتیاز بگیرید. هر کدام از سه همراهتان یک قابلیت دارد که با بازی کردن MAFIA III به آن پی می برید. 

 

 

Mafia-III-4

 

Mafia-III-12

 

سخن آخر

 

استودیو هنگر ۱۳ بازی MAFIA III را کاملا در اختیار شما قرار داده است تا هر تصمیمی که می خواهید بگیرد و برای خود یک مافیا شوید و حس مافیا بودن را پیدا کنید. درست است که بازی مافیا ۲ نادیده گرفته شده است اما خیلی از مشکلات مافیا ۲ برطرف شده و تمام سوالاتی که در مافیا ۲ داشته اید، در نسخه سوم پاسخ داده شده است. باید منتظر ماند دید که آیا MAFIA III می تواند قلب طرفداران خود را بدست آورد یا آنکه باید شاهد یک بازی متوسط از سوی این فرانچار محبوب باشیم.

 

آخرین اخبار دنیای بازی را در کانال تلگرام پاکت گیمز دنبال کنید

   نظرات خود را با ما در میان بگذارید… 

 

بابا لنگ دراز

 

 

انیمیشن‌های کلاسیک

 

 

Sniper Elite 3

 

 

۲ نظر
Admin#1

۰ نظر ارسال شده است

شما هم نظری ارسال کنید

  • مجتبی می‌گه:

    سلام. پست خوبی بود . فقط یه سوال هنوز تاریخ انتشارش معلوم نیست؟


  • تبلیغات

    محل تبلیغات شما